Design Plus

Inspirujące spotkania, warsztaty, rozmowy o sektorze kreatywnym. Już 9-10 czerwca 2022 roku kolejna odsłona Międzynarodowego Kongresu Kreatywnego Design Plus. Po raz szósty spotykamy się w Szczecinie, by wspólnie zastanowić się nad kondycją sektorów kreatywnych, porozmawiać o gospodarce opartej na innowacyjnych rozwiązaniach i działaniach zmieniających świat na lepszy. W tym roku pochylimy się nad zjawiskiem synergii i współpracy, zastanowimy się nad aspektami ko-reacji, współtworzenia i czerpania z różnych kultur. Wykłady i warsztaty prowadzone będą przez doświadczonych teoretyków i praktyków zarówno polskich jak i europejskich.

Jeżeli istnieje jakiś jeden sekret sukcesu, to jest to umiejętność przyjmowania cudzego punktu widzenia i patrzenia z tej perspektywy z równą łatwością jak z własnej. Henry Ford

W tym roku VI Międzynarodowy Kongres Kreatywny Design Plus jest wydarzeniem towarzyszącym Festiwalu New European Bauhaus. Festiwal gromadzi obywateli ze wszystkich środowisk, którzy dyskutują i kształtują nasz przyszły krajobraz. Jest to okazja do poznania wartości Nowego Europejskiego Bauhausu, takich jak piękno, zrównoważony rozwój i wspólnota, oraz ich zdolności do podejmowania wyzwań społecznych. W ramach pierwszej edycji Festiwalu odbędą się wystawy, występy artystyczne, konferencje, seminaria i inne spotkania, łączące wydarzenia na żywo z wirtualnym elementem online.

Logo of the New European Bauhaus Festival